Politsei

Küsimus: Kuhu pean pöörduma või mida tegema, kui mind on hakanud läbi interneti nägupidi tuttav inimene ähvardama?20.04.2016

Tere! Kuhu ma pean pöörduma või mida tegema, kui mind on hakanud läbi interneti nägupidi tuttav inimene ähvardama? Ähvardused tekitavad minus hirmu ja tunnen läbi nende ähvarduste ja sõimamiste pärast ohtu. Inimesel on ka väga kriminaalne taust.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui Te tunnete hirmu, et isik võib teha Teile füüsiliselt liiga või hävitada Teie vara, siis pöörduge süüteoteatega lähimasse politseijaoskonda. Kui ta on muutunud ahistavaks, siis pöörduge suhtlemiskeelu saamiseks kohtusse. Esialgu aga soovitan isiku blokeerida ja temaga mitte suhelda.