Politsei

Küsimus: Kas mul on veel võimalus politseiametit õppida, kui olin koos emaga kalal ja ema sai trahvi?13.05.2016

Mind on karistatud röövpüügi eest. Püüdsin koos emaga kala ja mu ema sai trahvi (mina olin kaasosaline). Aga mul on soov õppida politseinikuks, ise olen 15-aastane. Kas mul on veel võimalus politsei ametit õppida?
Ette tänades

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Isikud, keda ei võeta politseiteenistusse, on välja toodud politsei- ja piirivalve seaduse paragrahvis 40 (https://www.riigiteataja.ee/akt/131122015028?leiaKehtiv). Kui ma eeldan, et röövpüügi eest määrati väärteokaristus (rahatrahv), siis antud tegu ei mõjuta kindlasti kooli astumist, küll aga võib tekitada vestlusvoorus küsimusi, et mida praegusel ajal sellest teod arvate. Selleks tuleks valmis olla.

Kui röövpüügi eest viidi läbi kriminaalmenetlus ja määrati rahaline karistus, siis hoolimata karistusandmete kustutamisest karistusregistris ei ole sellisel inimesel õigust politsei ametit õppida.