Politsei

Küsimus: Kuidas toimub esimest korda tabatud poevarguse menetlemine ja uurimine?04.08.2016

Kuidas toimub esimest korda tabatud poevarguse menetlemine ja uurimine? Summa jääb väärteo piiresse ja sai poes antud asjade eest ka tasutud. Kas on mingi võimalus, et seni puhta karistusregistriga isikule algatatakse kriminaalasi või antakse isikule esimest korda ikkagi võimalus väärteo karistus kanda ja edaspidi mitte enam nii toimida? Politseist kohapeal jäi mulje, et uurija lükkab selle kuskile tähtsamate case'ide alla.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui summa jäi ikkagi alla 200 euro, siis on tegemist väärteoga ja seda sellena ka menetletakse, kui isik ei ole eelnevalt taolist vargust toime pannud st et ei teki korduvust. Olles kohapeal tasunud antud kauba eest ja seega hüvitanud võimaliku kahju kauplusele on menetlejal õigus see menetlus lõpetada ilma rahatrahvi määramata, kuigi üldjuhul jäädakse miinimumkaristuste piiresse.

Prioriteet antud juhtum kindlasti ei ole, kuid menetletakse seda ikka.