Politsei

Küsimus: Kas politseisse esitatud avalduse saab tagasi võtta?04.08.2016

Mind hakata autoga jälitama ja hiljem keerati ette, löödi autol küljepeegli klaasi puru. Kahju pole nii suur ja jamad jääksid ära, kas saaksin avalduse tagasi võtta?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Avalduse tagasivõtmise suhtes peate kindlasti võtma ühendust menetlejaga ja sellest juba temaga rääkima. Avaldust on teatud juhtudel võimalik tagasi võtta, kuid eelkõige peaks mõtlema sellele, et mis mõju see avaldab korrarikkujale. Kui seda menetletakse vaid varakahjustusena, siis Teile sellest suuremaid "jamasid" kui tunnistuse andmine ei sünnigi, sest rohkem pole Teil politseisse vaja minna. Kui seal aga alustati menetlus mõne muu paragrahvi alusel, siis seda enam võiks antud asjaga ikkagi lõpuni minna, kuna kurjategija peab saama karistuse. Tegemist ei olnud ju ups-koperdasin-küljepeegli-otsa juhtumiga, vaid ikkagi tahtliku teoga.