Politsei

Küsimus: Kas saan pöörata võla poja vastu, kes aastaid tagasi alaealisena minu dokumentidega laene võttis?04.08.2016

Tere!
Kui poeg alaealisena (2007-2008 a) on kasutanud ära ema pangadokumente ja võtnud tema nimel laene kiirlaenufirmadelt, siis kas seda saab käsitleda identiteedivargusena? Kas nüüd (aastal 2016) selle asjaga tegelemine on lootusetult hiljaks jäänud? Nüüdseks on poeg täiskasvanu ja emal võlad 5 kohtutäituri ees. Kas on mingisugune võimalus pöörata võlgade täitmise kohustus võla tekitajale ehk pojale?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Politsei seda tegu enam identiteedivargusena menetleda ei saa, kuna seadusest tulenevalt on see tänaseks aegunud.

Alaealise lapse poolt tekitatud kahjud on kohustatud lapsevanem kinni maksma, kuid kui isik on tänaseks juba isemajandav ja täisealine, siis oleks mõistlik vanemal sõlmida temaga kokkulepe kahjude hüvitamise osas. Võib ka uurida võimalust kohtusse pöörduda, et kohustused õigele isikule üle kanda.