Politsei

Küsimus: Kas kallaletungi kohta tehtud avalduse saab tagasi võtta?04.08.2016

Kirjutasin tänaval juhtunud kallaletungi osas avalduse. Soovin seda tagasi võtta enda edasise turvalisuse huvides, kuna kardan ründajapoolset kättemaksu reageerimisviisile.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Avalduse tagasivõtmine on küll teatud juhtudel võimalik, kuid kui põhjuseks on see, et ründaja on Teid uuesti ähvardanud, siis tuleks pigem võtta menetlejaga ühendust ja võimalik, et isik peetakse selle alusel kinni. Sel juhul ei kujuta ta Teile ka enam otsest ohtu. Pärast karistusotsuse kättesaamist aga on isik teadlik, mis juhtub järgmisel korral, kui Teid ähvardama tuleb ning on piisavalt arukas, et seda enam mitte teha. Tagajärgi selgitavad talle vajadusel nii uurija, prokurör kui kohus.