Politsei

Küsimus: Mida ette võtta, et naaber lõpetaks trepikojas suitsetamise?08.09.2016

Tere!
Probleem on ühiskoridoris suitsetava naabriga. Olen temaga rääkinud ja teda ka kirjalikult teavitanud, et maja ühiskasutatavas koridoris on Eesti Vabariigi seaduste järgi suitsetamine keelatud. Tema vastus sellele on, et kuna selles koridori osas on ventilatsioon ja aken, on see lubatud. Ja et tema suitsetas seal enne, kui mina korteri ostsin ja teeb seda ka edaspidi. Soovin teada, mis õigused minul on, kuna oma korterisse pääsemiseks pean sellest koridori osast läbi kõndima. On mul õigus nõuda koridoris suitsetamise lõpetamist antud olukorras? Isegi kui aken on lahti, on seal tugev suitsuhais. Ostsin alles korteri sinna majja ja sisse kolimine on pooleli.

Tänan vastuse eest

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tubakaseaduse § 29 lg 1 p 19 alusel on korterelamu koridoris suitsetamine keelatud. Järelikult on Teil õigus teha antud asjas politseile ametlik avaldus koos kuupäeva ja kellaajaga, et kes ja kus täpselt suitsetas. Teid kuulatakse tunnistajana üle, veel parem, kui seda nägi ka mõni teine isik pealt, sest siis ei ole ka sõna sõna vastu olukorda. Isik saab selle eest trahvi. Kui rääkimisest ei ole kasu ja isik on selgelt andnud teada, et ei kavatse oma käitumist muuta, siis tulebki kasutada muid meetodeid.