Politsei

Küsimus: Kas on reguleeritud mingi seadusega allkirja muutmine - nimi, perekonnanimi jäävad samaks, muuta tahaks ainult allkirja?08.09.2016

Tere,
Kas on reguleeritud mingi seadusega allkirja muutmine - nimi, perekonnanimi jäävad samaks, muuta tahaks ainult allkirja? Mis tingimustel ning mis asutuses seda on võimalik teostada?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Eraldi seadust, mis kohustaks allkirja konkreetselt ühel või teisel kujul endale tegema, pole. Seega ei ole ka korda ette nähtud, mida täpselt teha, kui inimene soovib seda muuta. Küll on aga oluline järjepidevus - ühte allkirja tuleks läbivalt kasutada igal pool. Kui on soov jäädavalt enda allkirja muuta, siis on soovitav kõik tähtsad dokumendid (pass, ID kaart) ja pangakaardid ümber vahetada.

Ühes vanemas artiklis on seda teemat ka käsitletud: http://www.rmp.ee/rutiinist-valja/huvitav-lugemine/allkirja-turvalisemaks-muutes-tuleks-muuta-ka-allkirjanaidiseid-2005-09-01