Politsei

Küsimus: Kas alla 16-aastane laps võib olla peol peale kella 23 kui tal on vanema nõusolek?10.11.2016

Kui toimub pidu, kus on inimesi üle ja alla 16 aasta ja ka üle 18 aasta, kas siis alla 16 aastane laps võib seal viibida kui ta alkoholi ei tarbi ning vanem/vanemad sellest teavad ja on talle loa andnud?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Lapsevanem saab anda loa mitte lapsele, vaid sellele täiskasvanud inimesele, kes lapse eest seal peol vastutab. Sel juhul on võimalik küll niimoodi ka pärast 23 peol olla.