Politsei

Küsimus: Kas ma saan ise esitada avalduse politseisse, kui mind süüdistatakse varguses, mida ma teinud ei ole?10.11.2016

tere,
Kas ma saan ise esitada avalduse politseisse, kui mind süüdistatakse varguses, mida ma teinud ei ole? Süüdistaja ise ei ole asja politseisse andnud.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Ei saa. Tegemist on seaduse mõttes laimamisega ning laimamise juhtumeid lahendab tsiviilkohus. Rohkem infot: http://www.kohus.ee/et/kohtuasjade-menetlused/tsiviilkohtumenetlus