Politsei

Küsimus: Kas on võimalik midagi teha olukorras, kus koerad on avalikus kohas lahtiselt ja koeraomanik naerab mulle näkku?10.11.2016

Kas on võimalik midagi teha olukorras, kus koerad on avalikus kohas lahtiselt ja koeraomanik naerab mulle näkku, et nad (koerad) ju ei tee midagi? Selleks ajaks kui mupo kohale jõuab on koeraomanik oma koera või koertega juba ammu lahkunud.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Antud olukorra kohta saab esitada munitsipaalpolitseisse kirjaliku avalduse. Veel parem, kui avalduse juures on ka pilt või videofail, kus on näha, millal ja millised koerad ning kus täpselt ringi jooksevad.

Ja siiski, helistada tasub ikka. On täiesti võimalik, et lähim patrull ei asu kaugel ning neil on võimalik kohe tulla ise seda juhtunut registreerima. Ning kui tundub, et need koerad kujutavad ohtu Teile või teistele inimestele, võite helistada ka 112.