Politsei

Küsimus: Mida teha, kui naabrid suitsetavad toas ja see imbub minu korterisse?10.11.2016

Tere! Mul on mure naabritega, kes elavad minu üleval. Naabrid on ahelsuitsetajad, üks sigaret ei jõua kustudagi kui teine põlema pannakse ja suitsu tõmmatakse toas. See suitsuhais tungib väga tugevalt minu koju ja ma lihtsalt ei suuda nii elada. Aasta alguses käisin ka ukse taga rääkimas, et see häirib mind ja suitsu hais tungib tuppa, selle peale vastati mulle, et jah nüüd on juba väljas soojem ja võime teha suitsu rõdul (tegemist on vene rahvusest 50-dates inimestega) ja nad on mõlemad kodused. Mina olen samuti oma 5-aastase lapsega kodune ja ma ei soovi, et mu laps peaks oma kodus hingama sisse tubaka haisu. Nüüd kui jälle külmaks on läinud tõmbavad nad jälle toas suitsu ja see on nii kohutav, et nutt tuleb kurku. Kuhu ma võiks pöörduda sellise murega? Kas saab midagi ette võtta? Suured tänud ette vastamast!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kõige mõistlikum on see teema tõstatada maja ühistus ja üle vaadata reeglid selliselt, et kõikidel oleks üheskoos seal hea elada. Olgu selleks kas kokkuleppe sõlmimine suitsetajatega või maja ventilatsioonisüsteemi parandamine. Politsei saab menetleda lähtuvalt tubakaseaduse § 29 keelatud kohtadest ja seal on kirjas vaid koridor, trepikoda ja muu üldkasutatav ruum. Kui süütegu ikkagi neis kohtades toime ei panda, siis meie käed jäävad lühikeseks.