Politsei

Küsimus: Mis puhul karistatakse kanepi tarvitamise eest, kas ka mitu nädalat hiljem uriinist leitud näidu alusel?30.11.2016

Kui uriiniproov osutub positiivseks, kas selle alusel saab inimest karistada kanepi tarvitamise eest, isegi mitu nädalat pärast tarvitamist? Või peab ta reaalselt omama mingit kogust kanepit või jääma vahele tarvitamise hetkel, nagu alaealised sigarettide ja alkoholiga?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kanep on narkootiline aine, mis püsib kõige enam veres, erinevatel andmetel kuni 2,5 kuud. Eestis on selle tarvitamine keelatud, seega piisab uurijale menetluse alustamiseks veres leiduvate kanepi tarvitamisest tekkinud jääkainete tuvastamisest. Kui isikul on ka kanepi väike kogus taskus või ta parajasti tõmbab seda, sel juhul on menetlemine veelgi lihtsam.