Politsei

Küsimus: Kes hüvitab mu sõidukulud, kui politsei kutsub teise eesti otsa vestlema ja ei selgita eelnevalt isegi mitte põhjust?30.11.2016

Tere
Helistati politseist ning kutsuti vestlema. Küsimusele, et mis põhjus võib olla, vastati, et pole telefonijutt.
Politseisse peab vestlema minema, aga ma ise asun teises eesti otsas.
Kas kuidagi teistmoodi ei saaks asja teha? Kes hüvitab mu sõidukulud?

Tänud ette

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Paluge edastada kirjalik kutse (näiteks e-kirjana) ning andke teada, et soovite menetlustoimingute läbiviimist võimalusel elukohajärgses politseijaoskonnas. Politseinik peab kutses tooma välja selle, kellena Teiega soovitakse vestelda (tunnistaja, kahtlustatav, menetlusalune isik jne) ning mis seaduserikkumisega on tegemist (kutsele lisatakse paragrahv seadusest). Samuti peab ta Teile saadetavas vastuses põhjendama, miks ta saab või ei saa tulla vastu soovile muuta menetlustoimingute läbiviimise kohta.