Politsei

Küsimus: Kas menetleja võib välja kutsuda ka õhtul?30.08.2017

Kui on alustatud kriminaalmenetlus, kas siis on uurijal õigus ka nt kl 18 õhtul välja kutsuda ülekuulamisele kahtlusalust?Ja kui nt kahtlusalune elab Võrus ja politsei kutsub Haapsalu, kas see on kohustus minna Haapsalu kohale või saab taotleda teist aega ja kohalikus politseis ülekuulamist? Kas politseis ülekuulamisel kahtusalusena peab tingimata advokaat ühes ülema? Kas kahtlusalusele teeb ülekuulamist üks uurija või kaks uurijat?Kas ülekuulamisl peab ise kõik kirja panema või kirjutab uurija kõik üles?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Üldjuhul saadab menetleja kutse ja kui isik ei saa kokkulepitud ajal tulla jaoskonda, on võimalik võtta menetlejaga ühendust ja leida mõlemale sobiv aeg. See aeg võib olla ka tavatööpäeva väline aeg. Kahtlustataval on õigus taotleda ülekuulamist elukohajärgses jaoskonnas. Teatud kindlate juhtumite korral on advokaadi osalemine kohustuslik. Ülekuulamist viib läbi üks menetleja, kuid kui keegi ametnikest viibib veel ülekuulamise juures, siis see pannakse kirja kahtlustatava ülekuulamise protokolli. Kas ülekuulamist protokollib menetleja ise või kirjutab kahtlustatav enda vastused ise protokolli, on omavahelise kokkuleppe küsimus.