Politsei

Küsimus: Kas politsei võib tunnistamisel telefoni ära võtta ja küsida telefoni parooli ning minna sellega teise ruumi?30.08.2017

Kas politsei võib tunnistamisel telefoni ära võtta ja küsida telefoni parooli ning minna sellega teise ruumi?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kõik tegevused isikule kuuluva tehnikaga fikseeritakse vastavas protokollis ning enne seda selgitatakse tegevuse eesmärki ja seaduslikku alust. Kui seda ei ole tehtud ning Teile tundub, et Teiega on käitutud seadusevastaselt, esitage kaebus politsei sisekontrollibüroole.