Politsei

Küsimus: Kas pean juhiloa taotlemisel sooritama teooriaeksami, kui jäin algaja juhina vahele naastrehvidega sõiduga keelatud ajal?30.08.2017

Tere,

Olen veel algaja juht, olen läbinud lõppastme koolituse, hetkel on 23. kuu täitumiseni veel aega. Eelmise aasta kevadel sain väärteokaristuse naastrehvidega sõitmise eest keelatud ajal (LS§242 lg1). Kas see tähendab, et pean juhiloa taotlemisel sooritama teooriaeksami?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Liiklusseadus § 106 lg 5 ütleb, et kui esmase juhiloa omajal on liiklusnõuete rikkumise eest kehtiv karistus, väljastatakse talle juhiluba pärast liiklusteooriaeksami edukat sooritamist. Kui kevadel toimunud rikkumise eest määratud rahatrahvi tasumisest on möödas üks aasta, ei ole karistus enam kehtiv ja liiklusteooriat uuesti sooritama ei pea.