Politsei

Küsimus: Kas kaks aastat hiljem saab veel kaebust esitada minu andmetega libakonto tegija vastu?30.08.2017

Tere, 2 aastat tagasi tehti minu nime ja piltidega libakonto. Mul on alles andmed ja teada naine, kes seda tegi. Kas nüüd on veel võimalik kaebus esitada, sest sel ajal ei teadnud seadust, et see on võimalik?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Teise astme kuritegu aegub viie aasta jooksul ja pärast seda ei saa isikut enam süüdi mõista ega teda karistada. Põhimõtteliselt on Teil see õigus esitada süüteoteade, kuid ma kindlasti soovitan mõelda, et kui tänaseks olete isikuga saavutanud juba mingi kokkuleppe ja ta on aru saanud enda teo keelatusest, siis kas tema kriminaalkorras karistamine mõjutaks teda teisiti käituma. Lisaks võib tekkida teatav tõrge tõendite kogumisel, kuna veebilehtedel on kohustus üldjuhul vaid aasta jagu logisid alles hoida.