Politsei

Küsimus: Kas libliknuga on Eestis legaalne omada?30.08.2017

Ma ei saa väga aru, kas libliknuga kuulub millegi sellise seaduse alla:
1) kasteet, kasteetnuga, torketääk, teleskoopnui, teraspiits, samuti muu spetsiaalselt kehavigastuse tekitamiseks valmistatud ese;
[RT I 2010, 37, 223 - jõust. 09.07.2010]
2) lõike-, torke- või löögirelv, mis imiteerib mõne muu eseme kuju või on peidetud selle sisse;
3) vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm või mille tera on kahelt poolt teritatud.
(3) Tsiviilkäibes on keelatud elektrišokirelv.
Ja siis jääb küsimus, et kas libliknuga on keelatud või mitte?
Kui seda ainult näiteks trikkide harjutamiseks kasutada kodus vms.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Seaduse kohaselt on kõik vedru- või raskusjõul (libliknuga) väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga noad, mille tera pikkus ületab 8,5 cm keelatud. Juhul kui tera pikkus on alla 8,5 cm aga tera on kahelt poolt teritatud, siis sel juhul on samuti tegemist keelatud esemega.