Politsei

Küsimus: Kui juhtimisõigus on peatatud kuueks kuuks, kas pean lisaks teooriaeksamile ka mingi koolituse läbima?30.08.2017

Tere!
Kui mul on peatatud juhtimisõigus kuueks kuuks, siis kas ma pean ka läbima mingi koolituse? Teooriaeksami pean sooritama, seda tean.
Kui siis pean kooli minema, kaua see kestab ja kust saan informatsiooni?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Liiklusteooria- ja sõidueksamite läbiviimist korraldab ja kinnitab eksamitulemused ning annab mootorsõiduki juhtimisõiguse Maanteeamet, lisainfot saab siit: https://eteenindus.mnt.ee/main.jsf

Kui isikult on mootorsõiduki juhtimisõigus põhi- või lisakaristusena ära võetud vähemalt kuueks kuuks, kuid vähemaks kui 12 kuuks, saab mootorsõiduki juhtimisõiguse taastada juhul, kui isik sooritab edukalt liiklusteooriaeksami. Liiklusteooriaeksami võib isik sooritada ka ajal, mil juhtimisõigus on karistusena ära võetud, kuid juhtimisõigus taastub sellisel juhul pärast karistuse tähtaja möödumist.