Politsei

Küsimus: Kas alaealised võivad omada ja tarbida nikotiinivaba vedelikuga e-sigaretti?30.08.2017

Tere.
Kas alaealised võivad omada ja tarbida nikotiinivaba vedelikuga e-sigaretti? Ja kas politseinikul on õigust konfiskeerida ainult aurusti vedelikuga või terve seade? Ise ei oma aga tekkis selline küsimus, sest tuttavad/sõbrad ostavad, omavad ja tarbivad e-sigaretti.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tubakaseadus § 28 lg 1 sätestab, et alaealisel on keelatud omandada, omada ja vallata tubakatoodet, tubakatoote tarvitamiseks mõeldud toodet, tubakatootega sarnaselt kasutatavat toodet või selle osiseid. Kokkuvõttes ei või nad e-sigarette omada. Kui politseisse edastatakse taoline info, tegeleb antud juhtumiga edasi juba selle piirkonna noorsoopolitseinik.