Politsei

Küsimus: Kas nüüd on lubatud kiiruse mõõtmine varjatult, ehk teisisõnu saan oma kiiruse ületamisest teada e-posti teel?30.08.2017

Tere. Kas nüüd on lubatud kiiruse mõõtmine varjatult? Ehk teisisõnu, saan oma kiiruse ületamisest teada e-maili teel koos trahviga? Isegi politsei autot (ka eravärvides) ei ole märganud antud teelõigul sellel ajal. Inimene ei saa ju arugi, et ta midagi 2-4 päeva tagasi valesti tegi ja milline ta sõidukiirus kusagil oli? Liiklusjärelvalve teostaja eesmärk on siis raha kogumine? Tuvastati rikkumine ja lasti edasi kihutada?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Palun Teil kontrollida järele, kas tegemist on trahviteatega, kus kiiruskaamera tuvastas rikkumise. Kui tegemist on mõne muu menetlusotsusega, siis kindlasti pöörduge lähimasse politseijaoskonda, sest on võimalik, et keegi on esitanud Teie andmed menetlust läbi viinud ametnikule.