Politsei

Küsimus: Mis on elukaaslase karistus, kui ta pani netti üles minust intiimvideo?29.03.2017

Kui minu elukaaslane pani messengeris päeva sündmuseks minust intiim-video ja kõik tema tuttavad, kes on ta sõbralistis, nägid seda ja ma sain ka teatud sõnumeid, et see on seal üleval 24 tundi. Mis ma tegema pean ja mis on tema karistus?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Selleks, et nõu anda, peaksin teadma rohkem informatsiooni. Praegu ei ole teada, kas video Teist oli tehtud Teie nõusolekul või mitte. Kas videos on näha alasti Teid või on see erootiline-pornograafiline materjal? Kas video üleslaadimisele eelnes elukaaslaselt ähvardus või väljapressimine? Kui Te olete täisealine ja see video oli tehtud Teie nõusolekul Teie alasti kehast, kuid avalikustatud ilma nõusolekuta, siis võiks see pigem olla juhtum, kus tuleb pöörduda kohtusse.