Politsei

Küsimus: Kas politseile võib teatada auto ärandamisest, kui auto pole minu nimele registreeritud?30.08.2017

Tere!
Nimelt on selline probleem, et auto ei ole minu nimele registreeritud, kuid ostumüügileping on minu nimel, ent pole minu käes, vaid inimese, kes lõhkus mu auto. Kahjuks selle inimesega on mul väga raske kontakti saada ning ma ei tea, kus see auto asub.
Kas mul on võimalik teatada politseile auto ärandamisest, kui auto pole minu nimele registreeritud ning muid dokumente minu käes pole? Ma tean numbrimärki ja mul on võimalik eelmise omaniku käest küsida VIN-koodi.
Tänan vastamise eest!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah, võite teha küll süüteoteate viidates ostumüügilepingule. Hea oleks, kui seda toetaks näiteks panga väljavõte või kui saate lisada mõne tunnistaja nime, kes tehingu toimumist pealt nägi.