Politsei

Küsimus: Kas kõrvalisel isikul on õigus tulla avalikul teel parkimiskohale ja filmida üle aia minu pere tegevust?30.08.2017

Tere
Meil on ridaelamu, mille ees igal boksil kaks kohta autode parkimiseks. Parkimiskohad jäävad eramaale, kuid on sissesõidu poolt aiaga piiramata. Parkimiskohad piirnevad sissesõidu poolt valla teega ehk avaliku teega.
Küsimus, kas kõrvalisel isikul on õigus tulla parkimiskohale ja filmida üle aia minu pere tegevust?
Antud tegevus (filmimine) häiris tugevalt meie pere rahu.
Tänud ette!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui keegi keeldub lahkumast Teie eravaldusest, milleks on antud juhul ka see parkimiskoht, kus isik viibis, siis on Teil õigus kutsuda kohale politsei.

Ilma loata ei või filmida ei konkreetseid isikuid ilma selleks eelnevalt luba küsimata ega ka eravalduses olevaid koduloomi, sõidukeid ning seal toimuvat tegevust. Kui taoliselt Teie õigusi rikutakse, kutsuge kohale politsei.

Kui sellised videod ja pildid postitatakse sotsiaalmeediasse, on teil õigus nõuda nende eemaldamist ja kui seda ei tehta, võite pöörduda enda õiguste kaitseks kohtusse.