Politsei

Küsimus: Kas Eestis on lubatud sellised noad: karambit, vbutterfly knife, gut knife?30.08.2017

Tere, Kas Eestis on lubatud sellised noad: karambit, vbutterfly knife, gut knife. (vabandan, et nimed on inglise keeles, ma ei leidnud eestikeelseid vasteid)

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Relvaseaduse § 20 ütleb, et keelatud on:
1) kasteet, kasteetnuga, torketääk, teleskoopnui, teraspiits, samuti muu spetsiaalselt kehavigastuse tekitamiseks valmistatud ese;
2) lõike-, torke- või löögirelv, mis imiteerib mõne muu eseme kuju või on peidetud selle sisse;
3) vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm või mille tera on kahelt poolt teritatud.

Kui need relvad ei kuulu siia hulka, siis ei ole need keelatud relvad.