Politsei

Küsimus: Kui ma lükkan krossimootorratast käekõrval, kas politsei saab mulle ikka trahvi teha?09.11.2017

Tere, Ma oman krossimootorratast ning käin sellega rajal sõitmas, kuid, et sinna saada, pean ma sõitma mõõda suurt teed. Samuti ei ole see krossiratas tänava-legaalne. Kui ma lükkan krossimootorratast käekõrval, kas politsei saab mulle ikka trahvi teha? Küsin, sest mul ei ole veel lube ja samuti ei soovi trahvi saada.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Juhul, kui selle krossiratta juhtimiseks on vajalik juhtimisõiguse omamine, siis tee ääres liikudes seda lükata ei tohi, sest seda loetakse samuti juhtimiseks.
Mootorsõiduki juhtimine on isiku igasugune tegevus mootorsõiduki juhi kohal, kui mootorsõiduk liigub. Mootorsõiduki juhtimiseks loetakse ka isiku tegevust, kui ta ei viibi juhi kohal, kuid mõjutab juhtimisseadiste (juhtrauad, rooliratas või muu selline) abil mootorsõiduki liikumissuunda või kiirust.