Politsei

Küsimus: Kas mu sõpra, kelle autoga jäin joobega vahele, hakatakse nüüd rohkem kinni pidama?30.08.2017

Tere!
Kas mu sõpra, kelle autoga jäin joobega vahele, hakatakse nüüd rohkem kinni pidama?
Ette tänades

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Politsei lähtub sõiduki peatmisel ja kontrollimisel hetkeolukorrast. Kui sõiduki liikumine äratab politsei tähelepanu, siis kontrollitakse andmebaasi kaudu sõidukit. Kui sealt on näha, et sõidukiga on seotud joobes juhtimise juhtum, siis seda tõenäolisem on, et sõiduk peatatakse.