Politsei

Küsimus: Kas nii tohib, et koolis võeti telefon ära ja pärast koolipäeva lõppu tagasi ei antudki, öeldi, et hommikul saad?30.08.2017

Minult võeti tunnis telefon ära, viidi direktori juurde. Peale koolipäeva lõppu läksin sellele järgi ja mulle öeldi, et telefoni ma enne homset hommikut tagasi ei saa. Kas kool võib nii käituda? Saan aru, et kool võib telefoni ära võtta koolipäevaks, aga peale koolipäeva lõppu oleks normaalne see ju tagasi anda.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus lubab direktoril hoiule võtta esemeid, mida õpilane kasutab viisil, mis ei ole kooskõlas kooli kodukorraga. Need ka tagastatakse kooli kodukorrast lähtuvalt. Tavapäraselt toimub see kas eset lapsevanemale üle andes või tundide lõpus, mil isik selle eseme kasutamisega ei saa rikkuda kooli kodukorda. Soovitan seega lugeda läbi enda kooli kodukorra reeglid ja nendest tulenevalt vajadusel esitada kaebus direktori tegevuse peale kohalikule omavalitusele.