Politsei

Küsimus: Kuidas käib veokite ülekaalu kontrollimine, kas tohib liita kokku telgesid ja trahvida kogukaalu eest, kuigi teljed on kaalus?30.08.2017

Tere, kuidas käib veokite ülekaalu kontrollimine? Kas tohib liita kokku telgesid ja trahvida kogukaalu eest, kuigi teljed on kaalus? Või loeb iga telg eraldi?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Ka siis, kui teljed on kaalus, on võimalik, et tekib ülekaal kogukaalus, mis on eraldi MKM määruse nr 42 järgi paika pandud. Toon näite: 3-teljelisel autol ja 4-teljelisel haagisel on lubatud registriteljekoormused järgnevad:
auto1. 10t;
auto2. 9,5t;
auto3. 9,5t;
haagis1. 10t;
haagis2. 10t;
haagis3. 9t;
haagis4. 9t.
See teeks kokku autorongi kogukoormuseks 67 tonni, aga määruse järgi on lubatud 44 tonni, mis tähendab, et telgi ei tohigi maksimaalselt koormata.