Politsei

Küsimus: Kas võetakse juhiload käest, kui juht on kriminaaljoobes ja tal on alles vahtraleht?30.08.2017

Tere. Kui inimene on kriminaaljoobes ja tal on alles vahtraleht, kas siis võetakse juhiload käest?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Juhtimisõiguse äravõtmine on menetleja otsus. Kui ta leiab, et see on antud juhul vajalik, siis saab isik juhtimisõigust taotleda pärast järelkoolituse läbimist ning liiklusteooria- ja sõidueksami edukat sooritamist. Kui juhtimisõigust ei võeta ära, määratakse isikule muu karistus. Kui saabub aeg vahetada esmane juhtimisõigust tõendav juhiluba kõnekeeles päris juhiloa vastu, siis kehtiva karistuse korral peab isik sooritama liiklusteooria eksami uuesti.