Politsei

Küsimus: Kas politseis on lubatud ametnikel kasutada anti-depressante?30.08.2017

Kas politseis on lubatud ametnikel kasutada anti-depressante?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Politseinikel on kohustuslik tervisekontroll iga kahe aasta järel. Selle käigus kontrollitakse tema nägemist, kuulmist, südametööd, hingamist, verd, kopse ja üldist terviseseisundit. Kui isik tarvitab retseptiravimeid, on ta kohustatud nendest tervisekontrollis rääkima. Kokkuvõttes annab arst hinnangu, kas politseiametniku tervis vastab ettenähtud nõuetele või mitte. Kui on näiteks märke tervisenäitajate langemise kohta, võib arst määrata uue tervisekontrolli aja enne kahe aasta täitumist.

Oma tervisliku seisundi heaolu eest vastutavad töötajad ise. Kui nad tunnevad, et ei ole võimelised oma tööd tegema ajal, mil tarvitavad anti-depressante, on neil õigus pöörduda arsti poole ja võtta haiguspuhkust. Samuti on iga juhi kohustus enda alluvad, kes tööl juhivad autot, kannavad relva, enne vahetuse algust üle vaadata ja kui on märke, et inimese tervisliku seisundi tõttu ta oma igapäevaülesandeid sel päeval 100% täita ei suuda, tuleb leida töötajal ja ülemusel lahendus. Võibolla saab ta teha sel päeval sisetööd või võtab haiguspäeva ja läheb koju.