Politsei

Küsimus: Kas trahvide maksmisest peab olema möödunud mingi aeg, et ma saaksin maanteeametisse minna eksameid tegema?09.11.2017

Tere,
Sain kunagi mitu trahvi seoses liikluseeskirjade rikkumisega, sel hetkel ei olnud mul ka kehtivaid juhilube, trahvid läksid lõpuks kohtutäituri kätte. Nüüdseks on need trahvid tasutud ja ka autokool on käidud. Siit ka minu küsimus, et kas trahvide maksmisest peab olema möödunud mingi aeg, et ma saaksin maanteeametisse minna eksameid tegema või võin ma nüüd kohe eksameid tegema minna?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Soovitan kontrollida enda karistusregistri väljavõtet. Seal ei tohi olla kehtivat karistatust. Kui need määratud trahvid on tasutud ja sellest on möödas aasta, siis neid karistusregistri väljavõttele enam ei kuvata.