Politsei

Küsimus: Kas tänaseks 12.09.2017 on vahtralehe kasutamine vabatahtlik?09.11.2017

Kas tänaseks 12.09.2017 on vahtralehe kasutamine vabatahtlik? Olen mitmelt poolt kuulnud, et on vabatahtlik, samas kuulnud, et keegi on saanud hoiatuse kui seda ei ole.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Praegu on kehtiv jätkuvalt liiklusseaduse paragrahv 95 lõige 4, mis ütleb järgmist: autol, mida juhib piiratud juhtimisõigusega juht, peab olema ees ja taga nähtaval kohal algaja juhi tunnusmärk.

Algaja juhi tunnusmärgi kaotamise võimalusest on räägitud, kuid seaduse muutmiseni see ei ole jõudnud. Tõenäoliselt jõuate Teie enne saada endale nö päris load, kui seadus selle koha pealt muutub, seega, hoidke neid märke ikkagi käepärast.