Politsei

Küsimus: Kas peo korraldaja vastutab kui laual on pudelid mõeldud täiskasvanutele ja alaealine tarvitab neid?09.11.2017

Kes vastutab selle eest kui on pidu, kus viibivad täisealised ja alaealised ning laual on ka kas lahtistes klaasides või kinnistes pudelites alkohoolseid jooke, mis on mõeldud ainult täisealistele, aga siis tarvitab neid alaealine?

Tänades ette!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Selle ürituse nimi on halvasti korraldatud pidu, kui alaealistel õnnestub tarbida täisealistele mõeldud jooke. Loomulikult peab ka alaealine enda peaga mõtlema, kuid ennekõike võiks täisealised inimesed välistada sellise võimaluse, et alkohoolnejook oleks lihtsasti kättesaadav.
Alaealine saab karistada selle eest, et tema alkoholi tarbis. Täisealist saab karistada siis, kui ta on kallutanud alaealist alkoholi tarvitama. Karistatav on alaealisele alkoholi ostmine, seega ühise peo raha eest, kuhu panustavad ka alaealised, seda kindlasti teha ei tohi.