Politsei

Küsimus: Kas Facebook´i kinnises grupis tehtavaid postitusi on lubatud ilma postituse tegija nõusolekuta avalikustada?09.11.2017

Kas Facebook´i kinnises grupis tehtavaid postitusi on lubatud ilma postituse tegija nõusolekuta kopeerida ning postitaja nime välja tuues avalikus kasutuses olevas keskkonnas avaldada? St FB kinnises grupis toimunud arutelu avalikustada, nii et on konkreetselt näha, kes mida kirjutas.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Põhiseadus sätestab igaühe õiguse üldkasutataval teel edastatavate sõnumite saladusele. Isik, kelle kirjavahetus selliselt avalikustati, saab pöörduda kohtusse. Kui see sisaldas delikaatseid andmeid, siis on võimalik pöörduda ka politseisse. Igasuguste gruppide puhul tasub liikmeteks võtta isikuid, kes on nõus järgima kokku lepitud reegleid, kahjuks on see vaid tagantjäreletarkus. Mida suurem on grupp, seda suurem on tõenäosus, et sealne info ei jää vaid grupisiseseks infoks ja seega tasub taolistes gruppides mõelda enne, kui midagi avalikustate.