Politsei

Küsimus: Kas politsei saab aidata või olen ise süüdi, et ei märganud käest kätte kasutatud rehve ostes, et need osutusid kõlbmatuks?09.11.2017

Tere. Ostsin kuulutuse peale inimese käest kasutatud talverehvid (180 eurot) väitis, et vähe kasutatud ja korralikud. Kohale minnes üle vaadates pimedas ei näinud ka, et oleks midagi valesti olnud. Väitis, et poja omad ja ta lihtsalt müüb neid. Järgmine päev peale pannes avastasime et kõik rehvid täiesti kasutuskõlbmatud. Müüja enam telefonile ei vasta. Mida teha? Kas politsei saab sellega aidata või olen ise süüdi, et ei märganud seda kohe?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Antud asjas, kus müüja on andnud Teile võimaluse kaup kohapeal üle kontrollida ja Te ise seda võimalust ära ei kasutanud, on keeruline näha tahtlikku süülist tegevust selle müüja poolt.

Võite pöörduda kohtusse, kuna kaup ei vasta kokkulepitud tingimustele (need rehvid ei ole Teie hinnangul vähekasutatud ja korralikud, kuigi neid sellistena reklaamiti).