Politsei

Küsimus: Kes saab karistada, kui täiskasvanute peol on alaealine tarvitanud alkoholi, kas korraldaja või alaealine ise?15.06.2018

Tere,
Täiskasvanu korraldab peo, kus enamus on täiskasvanud, aga on ka mõningaid alaealisi. Peole on korraldajate poolt ostetud ka alkoholi, kuid kui alkoholi tarbivad alaealised ise, siis kes saab selle eest karistada? Kas peo korraldaja või alaealised ise?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Karistada saavad alaealised, kes alkoholi tarbivad. Kriminaalkorras karistada võib saada täisealine, kes peo käigus pakub alaelisele alkoholi, teades, et isik on alaealine.

Karistusseadustik § 182. Alaealise kallutamine alkoholi tarvitamisele
Täisealise isiku poolt noorema kui kaheksateistaastase isiku kallutamise eest alkoholi tarvitamisele karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.