Politsei

Küsimus: Kas politseinik võib minuga wc-sse kaasa tulla?15.06.2018

Kas politseinik võib minuga wc-sse kaasa tulla või peaks ta ukse taga ootama?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Oleneb, mis olukorraga on tegemist. Kui Te sisenete enda vabal ajal koos politseinikuga tualettruumi, siis ilmselgelt ei ole tal õigust Teiega ühte kabiini siseneda. Kui aga tegemist on olukorraga, kus olete kohustatud andma näiteks uriiniproovi, siis politseinik üldjuhul valvab teiselpool kabiini ust, et proovi andev isik ei lahkuks omavoliliselt konkreetsest ruumist. Seega, täpsema vastuse andmiseks vajan lisainfot.