Politsei

Küsimus: Kuidas toimida, kui minu müüdud autot ei ole registris ümber vormistatud ja ikka minu nimel?15.06.2018

Tere!
Müüsin paar aastat tagasi auto tuttavale, vormistasime ostu-müügi lepingud. Ümber vormistamata, on isik auto edasi müünud. Ei saa olla kindel, et auto veel omakorda edasi müüdud pole. Auto on endiselt ümber vormistamata ja minu nimel. ARK-is saan vaid ajutiselt auto arvelt eemaldada. Silmasin nüüd auto müügikuulutust müügiportaalis. Minu nimel olev auto on siiani ringluses. Kuidas peaksin edaspidi toimima?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Registreerimise ja ümberregistreerimise teema valdkond on Maanteeameti haldusalas, siis korrektse vastuse saamiseks palun pöörduda taolistes asjades just nende poole. Auto ostnud isik on jätnud täitmata seaduses ettenähtud nõuded, kuid nende rikkumiste menetlemine ei ole politsei pädevuses.