Politsei

Küsimus: Kas alaealine võib sõita krossikaga põllul või metsas, kus ei ole liiklust ega teid?15.06.2018

Tere,

Mind huvitab, kas alaealisel on lubadeta sõitmine krossikaga põllul või metsas lubatud, kus ei ole liiklust/teed?

Parimate soovidega

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui tegemist on põlluga ja soovitavalt ka piiratud alaga, kus on välistatud võimalus, et sinna satub teisi liiklejaid, siis seal sõitmine maaomaniku loal on lubatud. Küll aga tuleb meeles pidada, et antud juhul ei tohiks sõiduk kordagi puudutada ühtegi teed ega teerajada. Metsas taolise koha leidmine on üsna keeruline, rääkimata sellest, et mõni metsaomanik kergekäeliselt sellist asja lubaks.