Politsei

Küsimus: Kui alaealisel on lubatud omada nikotiinivaba täitevedeliku ampulli, siis kas seda on lubatud ka tarbida?15.06.2018

Olete varem maininud, et alaealistel on lubatud omada nikotiinivaba täitevedelikku. Kui alaealisel on lubatud omada nikotiinivaba täitevedeliku ampulli, siis kas seda on lubatud ka tarbida? Kui jah, siis miks seda ettenähtud kauplustest osta ei saa?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Seadused muutuvad. Kõige värskem selgitus tubakaseaduses:
§ 28. Meetmed alaealisele kohaldatava keelu tagamiseks
(1) Alaealisel on keelatud omandada, omada ja vallata tubakatoodet, tubakatoote tarvitamiseks mõeldud toodet, tubakatootega sarnaselt kasutatavat toodet või selle osiseid.
(2) Alaealisele on keelatud müüa ja müügiks pakkuda tubakatoodet, tubakatoote tarvitamiseks mõeldud toodet, tubakatoote kujuga sarnanevat toodet, tubakatootega sarnaselt kasutatavat toodet või selle osiseid.

Ehk siis nii e-sigaret ise kui ka kõik täiteampullid on keelatud esemed alaealiste jaoks. Neid ei saa alaealine osta ega või tellida ka neid internetist.