Politsei

Küsimus: Kuidas kutsuda korrale haljasalal parkijaid?15.06.2018

Tere,
Tsiteerin:
Vastavalt LS § 21 lg p 12 on haljasalal ilma selle omaniku või valdaja loata parkimine keelatud.
Teatada tuleb sellest maaomanikule.
Maaomanikuks on korteriühistu, mingit luba haljasalal parkimiseks pole antud, haldab haldur, kelle poole pöördumisel saab vastuseks, et midagi pole teha.
Nahaalselt pargitakse tööandja kirjadega busse koos järelkärudega jne, mõned seisavad lausa nädalate kaupa.
Kas tõesti puuduvad võimalused inimeste korralekutsumiseks?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Omanik ehk siis korteriühistu saab rakendada meetmeid, mis takistaksid taolist tegevust. Näiteks paigaldada alale piiraed või tõkkepuu. Ühistul on võimalik korraldada antud sõidukite teisaldamine. Ehk tasuks vähemalt alustada ühistu poolsete märgukirjade kojamehe vahele jätmisega, et alates mingist kuupäevast hakataksegi sõidukeid teisaldama, kui taoline loata parkimine jätkub.