Politsei

Küsimus: Kas liblikanuga on keelatud kodus omada ja kas sellega saab minna läbi tolli?15.06.2018

Tere, Ma sooviksin osta endale liblikanoa.
Kas liblikanoad on keelatud omada kodus et lihtsalt trikke teha? Tera on ainult ühelt poolt terav. Kas liblikanuga saab tollist mööda? Kas selle noa tera peab olema alla 8,5 cm? Palun abi!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah, keelatud on vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm või mille tera on kahelt poolt teritatud. Libliknoal puudub vedru ning tera ei visku välja, seega pole tegemist keelatud esemega.