Politsei

Küsimus: Kuidas vormistada kahetsuskirja-vastulauset et saada kergemat karistust joobes juhtimise eest?15.06.2018

Tere!
Jäin joobes juhtimisega vahele. Politseinik ütles, et saan kirjutada vastulause-kahetsuskirja. Mis vormis see olema peaks? Kas vabas või ametlikus? Ja kuna ise olen Soomes ja vahele jäin Eestis, siis kas ma saan ka saata selle meilitsi?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah. Kahetsuskiri võib olla vabas vormis, kuid alati on hea, kui see on digitaalselt allkirjastatud, kui see edastatakse meilitsi. Kahetsuskirja võib edastada ka posti teel, kuid selle ametnikuni jõudmine võtab lihtsalt veidi rohkem aega.