Politsei

Küsimus: Kas kinnises laste rattakärus peab lastel kiiver peas olema?15.06.2018

Tere
Kuskilt ei leia vastust, mis hõlmab rattasõitu laste rattakäruga. Kas kinnises laste rattakärus peab lastel kiiver peas olema? On seoses rattakäruga veel mingeid seadusi või kohustusi?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Seaduses ei ole otseselt neid nõudeid kahjuks kirjas. Lähtuda tuleks sellest, et ka kärus olev sõitja liikleb rattaga ning seadus nõuab kõikidelt alla 16aastastelt ratturitelt kiivri kandmist. Politsei range soovitus on see, et laps oleks kärus turvavöödega kinnitatud, kuigi seadus seda otseselt ei nõua. See tagab lapse ohutuse, kui sõiduteel liiklev ratas satub õnnetusse ja käru käib kummuli. Sel juhul ei saa laps vähemalt kärust sõiduteele edasi libiseda. Rattakärul peavad ka kindlasti olema rataste küljes kollased või valged helkurid ja taga punane helkur ja vähemalt üks punane tuli, et hämaras sõidukijuhid suudaksid juba eemalt tuvastada selle mõõtmed ning arvestada möödumisel ohutu kaugusega.