Politsei

Küsimus: Kas peale autokooli võin minna tegema eksameid, või tuleb oodata mingi aeg kuna jäin B-kat sõidukiga lubadeta vahele?11.06.2020

Tere!
Jäin juhtimisõigust omamata b-kategoorija sõidukiga vahele siin hiljuti, karistuseks sain rahatrahvi, nüüd käin autokoolis ja küsimus on järgmine:
Kas peale autokooli lõpetamist(tunnistus käes) võin minna tegema eksameid, või tuleb oodata mingi aeg?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah, juhtimisõiguse saamise üks eeldus on, et puudub kehtiv karistus väga konkreetsete rikkumiste osas. Üks nendest on ka juhtimisõiguseta sõidukijuhtimine. Karistus kehtib aasta aega ja seda, mis hetkest alates saate minna eksameid sooritama, täpsustage juba Maanteeametiga.