Politsei

Küsimus: Mis mind ees ootab, kui iseteeninduskassas jäi üks toode sisse löömata ja jäin vahele ning tembeldati vargaks?11.06.2020

Juhtus nii, et iseteeninduses jäi üks toode läbi löömata ja kaupluse turvasüsteem fikseeris selle ning käsitles seda kui vargust. Maksin toote kinni, politseid ei kutsutud, kuid turvafirma lubas mind panna kuhugi andmebaasi kanda ja kauplus ütles, et teevad politseisse avalduse.
Ma ei protesteeri, saan aru, et olen süüdi. Varem pole juhtunud. Väärteos ega kriminaalkorras pole karistatud.
Tahaks teada, et mis edasi?
Olen süüdi ja süda hirmsasti valutab.
Kaua tavaliselt peab ootama, enne kui minuga ühendust võetakse?
Kas seda tehakse mailitsi? (Rahvastikuregistri järgselt ma ei ela seal, kus n-ö kirjas olen).
Kas on oht, et nt. kaupluse turvafirma teatab juhtunust tööandjat? (ei tööta riigisektoris)
Kas antud juhtum võib saada takistavaks teguriks tulevikus, kui tekib soov tööd vahetada?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Varguse eest, mis toimus esmakordselt ja mille esemeks oli väheväärtuslik asi, on maksimaalne karistus 300 trahviühikut ehk 1200 eurot. Esmakordselt tegu toime pannes menetleja ei määra kindlasti maksimumkaristust, samuti ei teavitata tööandjat. Töövahetusel võib see tekitada küsimusi, kui peate esitama enda karistusregistri väljavõtte ning seal on kajastatud kehtivad karistused. See tegu on seal nähtav aasta aega. Aga kas see pärast teie selgitust ka kandideerides takistuseks jääb oleneb juba tööandjast.