Politsei

Küsimus: Kas vormis politseiametnik peab kandma peakatet, kui ta ei asu siseruumides?11.06.2020

Tere
1.Kas vormis politseiametnik peab kandma peakatet, kui ta ei asu siseruumides?
2.Kas politseiametnikul võib olla nähtaval tätoveering?
3.Kas vormis politseiametnik võib suitsetada?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

1. Vormi tuleb kanda komplektselt, müts on vormiriietuse oluline osa. Selle puudumine aga ei vähenda politseiniku poolt antavate korralduste mõju ega sega toimingute tegemist. Mütsikandmine ei tee kellestki politseinikku, ametnikul on selleks töötõend, mida saab end tutvustades näidata. Küll aga on see ametniku juhi ja ka tema paarilise jälgida, et riietusetiketist kinni peetaks.
2. Jah. Varasematel aastatel on nõutud tätoveeringute katmist nahavärvi sukaga, kuid ajad on edasi läinud.
3. Jah, vormis politseinik võib suitsetada selleks ettenähtud kohtades. Samuti ei ole keeldu näiteks vormi kandes söögikohta sööma minemiseks ega poest toiduostmiseks. Lubatud on kõik need tegevused, mis ei kahjusta politsei mainet.