Politsei

Küsimus: Tunnistusel puudub tempel, kuid eksamid on sooritatud, kas võin juhtida?28.06.2012

ARK'is on mul kõik eksamid edukalt sooritatud, kuid tunnistusele templit ei löödud. Kas ilma selle templita ei tohi veel autot juhtida, kuigi arvutis on olemas, et juhtimisõigus omandatud?

Ette tänades,

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tere

Kui Te mõtlete tunnistuse all seda dokumenti, mis väljastatakse ajutiselt juhiloa asendusena, siis see on dokumendina kehtetu, kui tempel on puudu. Tegemist siis ARK enda veaga. Kõige õigem oleks minna ARKi ja see viga ära parandada lasta.

Samas, kui politsei Teid kinni peab, siis neil on võimalik kontrollida seda, kas Teil on juhtimisõigus või mitte. Seega kui isikut tõendav dokument on olemas, ei tohiks probleeme tekkida. Lihtsalt nende asjade väljaselgitamine võib võtta aega. Juhtimisõigust ei anna juhiluba, vaid ARKi vastav kinnitus andmebaasis, et isik on eksamid sooritanud ja seega omab juhtimisõigust.

Kui tegemist oli mõne muu dokumendiga, siis palun küsimust täpsustada!

Meeldivat päeva jätku!